News archive

Today

day.lt information

postheadericon Sartų lenktynės 2014

postheadericon Dopingo kontrolės neišvengia ir žirgai

There are no translations available.

498 LargeNet ir menkai tesidomintys sportu yra ne kartą girdėję apie revizuotas prizines vietas, tūkstantines baudas ar ilgametes diskvalifikacijas, kuriomis dopingo kontrolės prievaizdai „apdovanoja“ pagundai neatsispyrusius atletus.

Tačiau ko gero tik mažuma žino, jog tokia pat dopingo kontrolė po įvairių konkūrų ir kitų varžybų laukia ir eikliųjų ristūnų. Netaps išimtimi ir vasario 7-ąją Dusetų hipodrome vyksiančios tradicinės, jau trečią šimtmetį čia rengiamos ristūnų lenktynės „Sartai 2015“.

„Lietuvai tapus Europos Sąjungos nare, vykdydami įpareigojančias tai daryti atitinkamas ES direktyvas, nuo 2004-ųjų kasmet pasirinktinai tiriame ristūnų žiemos lenktynių Dusetose nugalėtojų ar prizininkų žirgus, - lenktynių spaudos centrui, Viešųjų ryšių agentūrai „Visus Bonus“ sakė varžybų organizacinio komiteto narys, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus vyriausiasis veterinarijos gydytojas Algis Dranseika. – Belieka tik pasidžiaugti, jog mūsų paimti mėginiai dopingo testui, kurie išsiunčiami tirti į Jungtinę Karalystę, per daugiau nei dešimtmečio laikotarpį niekad nebuvo teigiami. Tai reiškia, kad sportininkai Dusetų hipodromo ledo taku varžėsi sąžiningai ir niekad nešėrė žirgų dopingu, o tiksliau - vaistiniais preparatais, laikinai stimuliuojančiais arba slopinančiais žirgo fizinę ir psichinę veiklą“.

Pasak A. Dranseikos, dopingo kontrolės testui imami vidutiniškai vieno žirgo iš kiekvieno bėgimo kraujo ar šlapimo mėginiai. Paprastai visų žvilgsniai visose sporto šakose labiausiai krypsta į lyderius, tačiau dopingo testui pasirenkami nebūtinai pirmi finišo liniją kirtę ristūnai. Beje, dažnai iš labiausia prestižiniu laikomo bėgimo, kurių nugalėtojų laukia garbingiausi bei solidžiausi prizai, imami net kelių žirgų mėginiai.

Read more...

 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sartai 2014 Video
You must have the Adobe Flash Player installed to view this player.
Random picture