Naujienų archyvas
Vardadienius švenčia:

Šiandien švenčiame:

Naujienlaiškis:

some_text

RSS Srautas

 

Primename “SARTAI 2017” renginys yra  nemokamas !!!

postheadericon Naujienos

postheadericon Vasario 3-ąją Dusetose - ne vien žirginio sporto entuziastų šventė

Tradicinės respublikinės ristūnų žirgų lenktynės „Sartai 2018“ ir jų programą praturtinanti, nacionalinį paveldą bei etnines vertybes propaguojanti žiemos šventė, kurią organizuoja žemės ūkio ministerija kartu su Zarasų rajono savivaldybe, laikantis ilgamečių tradicijų Dusetose bus surengta vasario 3-ąją, pirmąjį antrojo mėnesio šeštadienį.

Renginio data patvirtinta žemės ūkio ministerijoje įvykusiame šios šventės organizacinio komiteto posėdyje, kurį vedė „Sartai 2018“ organizacinio komiteto pirmininkas, viceministras Saulius Savickis.

„Ko gero neberasi žmogaus, kurio nebūtų pasiekęs aidas apie per kelis amžius gilias tradicijas įgijusią žirginio sporto žiemos šventę – Sartų lenktynes, garsinančias ne tik šį Aukštaitijos kampelį, bet ir visą šalį, - lenktynių spaudos centrui, viešųjų ryšių agentūrai „Visus Bonus“ sakė S. Savickis. - Kasmet randasi vis daugiau norinčių pasigėrėti eikliaisiais, pasagomis ledą skeliančiais ristūnais ir laimingais, šalčio parausvintais skruostais jų vadeliotojais ar nepakartojamu koloritu renginį gaubiančia muge, tampančia savotiškomis kultūrinio paveldo puoselėtojų varžytuvėmis“.

 

Renginio organizacinio komiteto pirmininko nuomone, 2018-ųjų vasario 3-ąją vyksianti „Sartų 2018“ šventė bus dar įstabesnė ir turiningesnė, nes ji įtraukta į Lietuvos valstybės atkūrimo 100-čiui skirtų renginių sąrašą. O tai įpareigoja tiek pačius renginio organizatorius, tiek visus šventės dalyvius.

Organizacinio komiteto nariai apžvelgė būtiniausius pasirengimo šioms tarptautinėms varžyboms darbus, numatė terminus iki kada jie turi būti padaryti ir kas juos atliks.

Pagal per eilę metų susiklosčiusias renginio tradicijas ir 2018-aisiais ristūnų lenktynės bus orientuojamos į devynis pagrindinius važiavimus, o visą žirginio sporto žiemos šventę Dusetose vainikuos „Didysis žiemos prizas“, kurį tradiciškai steigia Žemės ūkio ministerija ir kuris įteiktas eikliausiojo ristūno vadeliotojui.

Šios šventės dalyviai Dusetų hipodromo ledo take varžysis ir dėl kitų garbingų trofėjų, kurių fondas, kaip tiksi organizatoriai, nebus mažesnis nei pernai.

Į šią žiemos šventę bus kviečiami geriausi Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Prancūzijos, Rusijos ir kitų šalių žirginio sporto puoselėtojai.

„Sartai 2018“ organizatoriai daug dėmesio skirs ne tik sportinei renginio daliai, bet ir tradicinėms mugėms, parodoms, koncertams ir kitoms priemonėms, populiarinančioms mūsų nacionalinį paveldą ir etnines vertybes“, – akcentavo organizacinio komiteto narys, Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas.

Rengiantis šiai šventei nelengva darbų našta tenka varžybų šeimininkams, zarasiškiams, per eilę metų įgijusiems nemenką patirtį ir daug prisidedantiems, kad kiekvienas, atvykstantis į Dusetas, būtų pasitinkamas ir išlydimas kaip laukiamiausias svečias.

Meras akcentavo, jog „Sartų 2018“ šventė irgi bus vienas didesnių bei svarbesnių renginių rajone, skirtų garbingam valstybės atkūrimo 100-čiui.

Tradicines respublikines ristūnų žirgų lenktynes „Sartai 2018“ ir nacionalinį paveldą bei etnines vertybes propaguojančią mugę vasario 3 d. Dusetose surengti patikėta didelę tokių renginių patirtį turinčiai VšĮ „Promo events“.

Lenktynės žiūrovams – nemokamos.

 

Žirgų lenktynės šalia legendomis apipinto Sartų ežero, o anksčiau – ir ant jo ledo, pradėtos rengti XVIII amžiuje. Tai vienas seniausių masinių renginių šalyje, kasmet pritraukiantis kelias dešimtis tūkstančių žiūrovų. Kai kurie išlikę šaltiniai byloja, kad šiemetinės žirgų lenktynės kaip organizuojamas, ne stichiškas renginys Dusetose bus jau 220-tosios, o oficialios – 110-tosios. Respublikinėmis paskelbtos 1955 metais.

Algimanto BRAZAIČIO nuotraukos

 
 

postheadericon „Sartai 2017“ : faktai ir skaičiai

ABR 1378• Vasario 4-ąją Dusetų hipodrome pasibaigusios tradicinės ristūnų lenktynės „Sartai 2017“ kaip organizuotas, ne stichiškas renginys jų istorijoje buvo jau 221-osios, o oficialios – 110-tosios.

• Jose dalyvavo geriausi žirgų sporto atstovai iš visų trijų Baltijos šalių ir Lenkijos.
• Prie lenktynių starto linijos buvo išrikiuoti 65 ristūnai, išauginti Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Švedijoje, Suomijoje, Prancūzijoje, Norvegijoje ir kitose šalyse.
• Šiemet sukako 84 metai, kai nuo 1933 m. žirgų lenktynes remia žemės ūkio ministerija.
• Nuo 1968 m. kartu su šiomis lenktynėmis pradėtos rengti ir žiemos mugės, o šiemet nacionalinį kulinarinį, kultūrinį ir liaudies amatų paveldą propaguojanti mugė užėmė rekordinį, 3 hektarų plotą.
• Joje į savo paviljonus svečius kvietė 152 ūkininkų ir prekybininkų, tautodailininkų ir nacionalinių amatų puoselėtojų būrys, savo gaminiais ir išmone tenkinęs net įnoringiausio svečio skonį.
• Patikslintais saugos tarnybų duomenimis „Sartų 2017“ šventę aplankė apie 30 tūkstančių žiūrovų.
• Sportininkai ir varžybų teisėjai palankiai įvertino Dusetų hipodrome suformuotą ledo taką, kuriam išlieti prireikė apie 1500 kubinių metrų vandens, „pasiskolinto“ iš Sartų ežero.
• Atskirų bėgimų laimėtojai ir prizininkai šiemet išsidalijo rekordinį 23 tūkstančių eurų prizinį fondą. Tai dviem tūkstančiais daugiau, nei prieš tai vykusiose lenktynėse.
• Didžiausią – 3 600 eurų piniginį prizą pasidalijo šių lenktynių organizatorės, žemės ūkio ministerijos steigiamo „Didžiojo žiemos“ prizo laimėtojas ir prizininkai.
• „Sartų 2017“ puošmena tapo naujas trasos rekordas. Jo autorius – uteniškis Egidijus Gudonis, laimėjęs ir pagrindinį, „Didįjį žiemos“ prizą, kurio vadeliojamas Gardens Fairytale 1609 metrų distancijos finišo liniją kirto per 2 min. 00,165 sek.
• Ankstesnis trasos rekordas – 2 min. 00,775sek. – irgi priklausė E. Gudoniui ir buvo pasiektas 2014 m. su ristūnu Rodney Augustinu.
• Naujasis trasos rekordininkas antrąjį prizininką Eimantą Klebauską pranoko didžiausia šiemetinėse lenktynėse – 2,61 sek. persvara.
• Mažiausia, vos 0,21 sek. persvara, skyrė Kūno kultūros ir sporto departamento prie LR vyriausybės prizo laimėtoją Žydrūną Vasilionką (Eruptio Cass) nuo antrąją vietą iškovojusio Sauliaus Matulevičiaus (Elegance Cass).
• Jei būtų steigiamas prizas „Už ryžtą siekiant pergalės“, jo bene labiausiai nusipelnytų „Kasandros grupės“ sportininkas S. Matulevičius, po nesėkmingai susiklosčiusio starto pralaimėjęs tik bėgimo nugalėtojui.
• Su skirtingais žirgais startavęs dvi pergales atskiruose bėgimuose iškovojo Stanislovas Kėrys, laimėjęs „Auga Group“ ir Lietuvos respublikos vyriausybės prizus.
• Ilgiausios, 3200 metrų distancijos, kurioje sportininkai varžėsi dėl „Rokiškio sūrio“ prizų, visą nugalėtojų garbės pakylą užėmė vien dailiosios lyties atstovės : Jelena Fironova (Estija), Vita Lingytė (Lietuva) ir Tatjana Martinsone (Latvija). Tai itin retas šiose lenktynėse atvejis.
• „Sartai 2017“ spaudos centre buvo akredituoti 77 spaudos, radijo ir televizijos, informacinių agentūrų, interneto portalų, rajonų ir regionų žurnalistai.
• Dusetų dailės galerijoje atidaryta jau vienuoliktoji paeiliui Sartų švenčių programą papildanti paroda „Žirgas fotografijoje“.
• Iš pateiktų 585 fotografijų parodoje eksponuojami 63 autorių iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Baltarusijos, Rusijos, Čekijos ir Turkijos106 įdomiausi, originaliausi lakštai. 13-os geriausiųjų darbų autoriai apdovanoti parodos diplomais ir prizais.


Algimanto BRAZAIČIO nuotraukos


„Sartai 2017“ spaudos centras – Viešųjų ryšių agentūra „Visus Bonus“
Tel.+370 612 93662

 

 

postheadericon „Sartai 2017“ jau laukia sportininkų ir žiūrovų

Ristūnų tradicinių lenktynių „Sartai 2017“ organizacinio komiteto nariai apsilankė Dusetose ir šalia jų esančiame hipodrome, kur jau šį šeštadienį, vasario 4-ąją, vyks žirgų lenktynės ir nacionalinio kultūrinio paveldo mugė.

Žiemos šventės šeimininkai patikino varžybų organizacinio komiteto narius, jog didžiajai žiemos šventei jau pasirengta, tad nors ir šiandien jie galį priimti laukiamas kelias dešimtis tūkstančių žiūrovų, lenktynėse dalyvausiančius sportininkus, nacionalinio kultūrinio paveldo puoselėtojus ir visą pulką muzikantų, kurie šeštadienį linksmins susirinkusius.

Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas ir Dusetų seniūnas Saulius Kėblys teigė, jog lenktynių šeimininkams – tai didžiausia metų šventė, garsinanti ne tik jų rajoną ar Dusetas, bet ir visą Lietuvą.

Skaityti daugiau...

 

postheadericon „Didįjį žiemos“ prizą vainikavo trasos rekordas

sartai2017011Šeštadienį į „Sartų 2017“ šventę susirinkę apie 30 tūkstančių žiūrovų nesiskirstė iki pat lenktynių, kurias pagal tradiciją vainikuoja batalijos dėl renginio iniciatorės, žemės ūkio ministerijos steigiamo „Didžiojo žiemos“ prizo, pabaigos. Neveltui jo laimėtojas laikomas nekarūnuotu lenktynių karaliumi. Iki kitų metų, iki kitų „Sartai 2018“ lenktynių.

Karšti žiūrovų aplodismentai, dūdų orkestro maršai ir lyg pagal užsakymą švelnus, žiemiškas oras. Visa tai lydėjo šeštadienio pavakarę finišavusių tradicinių ristūnų lenktynių „Sartai 2017“ pagrindinį herojų, uteniškį Egidijų Gudonį su Gardens Fairytale, kurie finišo liniją kirto su nauju trasos rekordu, 1609 metrų distanciją įveikę per 2 min. 00,165 sek.

Ankstesnis rekordas – 2 min. 00,775sek. – irgi priklausė tam pačiam E. Gudoniui, kai jis su Rodney Augustinu šį rezultatą užfiksavo 2014 metais.

Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas nugalėtojui įteikė pagrindinį lenktynių prizą ir pasveikino jį su nauju, rekordiniu pasiekimu.

Rekordas pagerintas tik keliomis sekundėmis dalimis, o tai rodo, kad jį pasiekti išties nelengva, todėl nenuostabu, kad jų tenka laukti kelis metus.

Antras šiame bėgime su Ladybird Va Benne per 2 min. 02,775 sek. finišavo Eimantas Klebauskas, prieš dvejus metus išsivežęs „Didįjį žiemos“ prizą, o trečiąją vietą užėmė Žydrūnas Vasilionka su Salsa De Goronne (2 min. 04,119 sek.)

Skaityti daugiau...

 

postheadericon Sartų lenktynėse – dar neregėta pramoga

elektrinis dviratisŠių metų šventėje „Sartai 2017” lankytojai galės stebėti dar nematytą pramogą – vienus greičiausių pasaulyje elektrinius dviračius.

„Rocket electric Bikes“ yra sukurti Lietuvoje, Kaune ir anot kūrėjų, tai yra vieni greičiausių elektra varomų dviračių pasaulyje. Du elektriniai dviračiai atliks parodomąjį važiavimą hipodrome ant ledo.

Po „Didžiojo prizo“ bėgimo ledą žirgai užleis moderniai technikai.

Važiavimuose dalyvaus du dviračiai: vieną vairuos penkis kartus Lietuvos motokroso čempionas Regimantas Visockis, kitą – daugkartinis Lietuvos motokroso pradedančiųjų klasės čempionas Vytautas Sriubas.

 
Atsitiktinė nuotrauka
Sartai Video